HORÁKY NA PELETY

Horáky série Comfort sú moderné a pokročilé zariadenia na spaľovanie biomasy. Majú mechanizmus, ktorý čistí popol a škváru vzniknutý v dôsledku spaľovania paliva. Zapaľovanie, spaľovanie, vyhasínanie a čistenie v horáku prebieha automaticky, to znamená, že horák je zariadenie bez údržby.

Zapaľovanie spočíva v naplnení počiatočnej dávky a zapálení ohňa ohrevom paliva na teplotu zapálenia pomocou roznecovača umiestneného v horáku. Čistenie spočíva vo vysúvaní zvyškov zo spaľovania paliva. Čistenie prebieha cyklicky, a tak umožňuje spaľovanie 100% paliva, čo sa prejavuje v ekonomike a ekologii spaľovania. Čistenie horáka tiež predlžuje životnosť spaľovacej komory horáka.

Tieto horáky sú kompatibilné s kotlami ústredného vykurovania na tuhé palivá a niektorými plynovými a olejovými kotlami - ktoré majú spaľovaciu komoru a popolník. Ovládanie horáka sa vykonáva pomocou dotykovej regulácie, ktorá je súčasťou súpravy. Regulácia paliva a kyslíka vám umožňuje nastaviť výkon zariadenia podľa potreby. K regulácii je možné pripojiť až 4 čerpadlá a 3 zmiešavacie ventily. Kontroluje až 6 snímačov teploty (vrátane ústredného kúrenia, teplej vody, ventilov, spiatočky, bojlera). Početné možnosti a funkcie ako sú: snímač výfuku PID, regulácia, lambda sonda nám uľahčujú prácu a prinášajú maximálny komfort pri prevádzke a používaní horáka. Horák je vybavený mnohými riešeniami protipožiarnej ochrany, ktoré v prípade poruchy alebo prehriatia vypnú dodávku paliva, čo bude mať za následok zabránenie šíreniu ohňa a vzniku požiaru. Prerušenie dodávky elektrickej energie neovplyvní negatívne naše zariadenie, pretože množstvo paliva v spaľovacej komore je malé. Palivo dodávané do horáka by malo byť skladované v uzavretej nádobe a malo by sa podavátʹ pomocou podávača so špirálou VENMA primeranej dĺžky a s príslušným výkonom. Základným palivom sú pelety s aktuálnym certifikátom DIN Plus alebo EN Plus.

TOP